Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na víkend: Raději zůstaňte doma. Žene se sníh a mráz

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

O víkendu se do některých míst v Česku vrátí sníh. Teploty navíc místy klesnou až pod bod mrazu.

První sníh se objeví už v pátek během večera ve vyšších polohách. V sobotu pak bude převážně zataženo až oblačno, na většině území se vyskytne déšť nebo přeháňky, v Čechách v polohách nad 600 m přechodně i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou až na 1 °C, nejvyšší denní teploty nepřekročí 6 až 10 °C.

V neděli bude rovněž zataženo až oblačno, na většině území se objeví déšť nebo přeháňky. Na celém území se v polohách nad 700 m objeví srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou až na -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak nevyrostou nad 6 až 10 °C. 

Chladné počasí bude převládat i v pondělí, kdy bude nadále oblačno až zataženo. Místy se objeví přeháňky nebo déšť, na horách zpočátku srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na +4 až -1 °C, nejvyšší denní teploty na 7 až 11 °C.

Témata:  počasí

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy