K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Ceny potravin dále porostou

Ceny průmyslových výrobců v září zrychlily nad naše očekávání na 0,4 % m/m, což v meziročním srovnání znamenalo zrychlení na 1,7 %. Na rychlejší dynamice se podepsaly především vyšší ceny ropy, když v současné době dosahují necelých 58 USD za barel. Informuje David Kocourek, Komerční banka.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Zachránění thajští chlapci prozradili, proč šli tak hluboko do jeskyně! - anotační obrázek
Zachránění thajští chlapci prozradili, proč šli tak hluboko…

Ceny zemědělských výrobců pak vystoupaly o 2,6 % m/m. Jejich meziroční dynamika akcelerovala na 18 %, když tahounem byly ceny živočišných produktů. To zajisté bude znamenat další tlaky do spotřebitelských cen. Tento vývoj bude podle nás nutit centrální banku k dalšímu utahování měnové politiky.

Zvýšení sazeb o 0,25 pb očekáváme na zasedání bankovní rady ČNB 2. listopadu letošního roku. Vzhledem k narůstajícím inflačním tlakům pak v příštím roce dojde ke zvýšení sazeb ještě tři kát. Tomuto vývoji úrokových sazeb by neměla bránit ani pozvolně posilující koruna. Kurz koruny vůči euru bezprostředně na zveřejnění těchto informací nereagoval.

Diskuze: Ceny potravin dále porostou

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky