ČEZ porušil předpisy, dostal další pokutu ve výši 12,5 milionu korun

Energetická firma ČEZ dostala další pokutu od albánského ministerstva hospodářství. Informoval o tom v pátek server Balkans.com s tím, že ČEZ bude muset zaplatit půl milionu eur (cca 12,5 milionu korun).

660

Pokuta, kterou ČEZ dostal je podle serveru již druhým trestem, který firma dostala během posledních několika dní. První pokutu ve výši 30 milionů albánských leků (5,31 milionu korun) obdržel za instalaci elektroměrů, které neschválilo albánské ředitelství pro metrologii (DPM).
 
Ředitelství pro metrologii podle serveru reagovalo na stížnosti spotřebitelů a zjistilo porušení albánských předpisů ze strany ČEZu, uvedlo ministerstvo hospodářství v tiskovém prohlášení. Navíc také varovalo ČEZ, že přijme další opatření, pokud společnost nebude respektovat albánské zákony.

„Proti této pokutě se rovněž odvoláme, jsme stejně jako v prvním případě přesvědčeni o její neoprávněnosti," sdělila agentuře Mediafax tisková mluvčí ČEZ Eva Nováková. "V současné době totiž teprve probíhají jednání na půdě albánského regulátora, který by měl náklady na nedávno zavedenou povinnost kontroly nových elektroměrů zohlednit v distribučních tarifech. Zároveň dojednáváme kontrakt se státní laboratoří, která má v Albánii jako jediná oprávnění k požadovaným kontrolám nových elektroměrů. Naše albánská distribuční společnost ze strany zákazníků neeviduje žádné stížnosti, ani k nim není důvod, všechny nově instalované elektroměry samozřejmě odpovídají přísným evropským normám, jsou vyrobeny v Evropské unii. Věříme, že se toto nedorozumění brzy vyřeší,“ dodala Nováková.

Témata: čez

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky