Z mladých Britů budou Němci? Tohle hrozí

Mladí Britové nespokojení s výsledkem referenda o odchodu Velké Británie z EU dostanou od Německa občanství, aby dál mohli zůstat členy Evropské unie. Navrhuje to ministr hospodářství Sigmar Gabriel.

Diskuse: 2

Evropská unie, ilustrační fotografie
reklama

Nabídka občanství by se měla týkat mladých Britů, kteří žijí trvale na území EU. Podle Gabriela byli v referendu přehlasováni starší generací a mladí tak na výsledek doplatí nejvíce. Pro setrvání v EU hlasovalo 75 procent lidí ve věku do 24 let.

"Nabídněme to mladým Britům, kteří žijí v Německu, Itálii nebo Francii, aby mohli i nadále zůstat občany EU," řekl ministr na sjezdu své strany v Berlíně, píše anglický deník Guardian.

Pokud by Gabrielův návrh prošel, bylo by podle něj zároveň nutné upravit německou legislativu. Ta totiž žadatelům o německé občanství neumožňuje ponechat si občanství původní.

Podle předsedy vlády Hesenska Volkera Bouffiera už celá řada Britů podala žádost o německé občanství ve Frankfurtu nad Mohanem, ve kterém sídlí řada mezinárodních bank, ve kterých mladí Britové pracují.

Diskuze: Z mladých Britů budou Němci? Tohle hrozí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky