Merkelová selhává, stáhne s sebou i zbytek Evropy, varuje americký deník

Výsledky německých regionálních voleb ukázaly, že voliči jsou nespokojeni s politikou německé kancléřky Angely Merkelové a obrací se tak na jiné strany, z nichž největší úspěch měla strana Alternative für Deutschland (AfD). Podle deníku New York Times by ale tyto výsledky mohly znamenat změnu nejen pro Německo, ale pro celou Evropu.

Diskuse: 0

Angela Merkelová
reklama

Podle deníku výsledky voleb pro Merkelovou znamenají nečekaný obrat k politické nestabilitě, na kterou politička za dobu svého působení není zvyklá. To by přitom mohlo znamenat „nestabilitu pro její stát a možná i paralýzu pro celou Evropu."

„Ať už se to Evropanům líbí nebo ne, během minulého desetiletí si zvykli na vedení Merkelové spoléhat. Německo se zdálo být imunní vůči protestním hlasům a ekonomickým neduhům, které postihly většinu kontinentu," uvádí deník.

Výsledky voleb ale nyní podle deníku jasně ukázaly, že němečtí občané „nejsou nadšeni představou integrace milionů migrantů a lidí, kteří prchají před válkou v Sýrii a Iráku." Jak dále upozorňuje, to by mohlo zkomplikovat řešení uprchlické krize.

Rozhodnutí Merkelové spoléhat se při řešení krize na Turecko je podle serveru způsobeno nejednotnou Evropou, ale nyní selhává i jednota v rámci Německa. Turecko je přitom samo velmi nestabilní a objevují se i pochybnosti ohledně dodržování lidských práv.

Deník také s odkazem na profesora politologie Jürgena W. Faltera varuje, že by se strana AfD mohla eventuálně přiklonit k pravicovému extremismu, což by mohlo vést k destabilizaci Německa a mít ničivé dopady i na Evropu.

Loading...

Diskuze: Merkelová selhává, stáhne s sebou i zbytek Evropy, varuje americký deník

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky