Pryč z EU? Desetitisíce Čechů chtějí ven

Petice za vystoupení z Evropské unie z dílny hnutí SPD nabírá na síle. Zatímco ve středu v ranních hodinách čítala něco málo přes 17 tisíc podpisů, dnes je to téměř 50 tisíc.

Diskuse: 21

Evropská unie, ilustrační fotografie
reklama

Schválení povinných kvót pro přerozdělení imigrantů Evropskou unii je podle předsedy SPD Tomia Okamury zásadní porušení suverenity a nezávislosti České republiky. Podle něj jde o akt srovnatelný s březnem 1939 a srpnem 1968. Rozhodl se proto iniciovat petici za vystoupení z EU, kterou během několika hodin podepsaly tisíce lidí.

"Po tomto násilí k právům naší země bude následovat útok na demokratická práva a svobodu občanů. Půjde především o znemožnění referenda jako projevu vůle občanů. Je dnes zřejmé, že probíhá cílená destrukce českého státu," uvedl k petici Okamura.

"Sliby a gesta, které mají oklamat občany. Imigrační krizi vyvolala politika Evropské unie a USA. Cílem je likvidace národních států, islamizace a vytvoření Evropského superstátu. Hnutí Svoboda a přímá demokracie povede nekompromisní politický zápas proti těmto plánům," dodal.

Rozhodl se proto iniciovat v souladu s Petičním zákonem č. 85/1990 Sb. petici za referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie s následujícím textem: "Žádáme parlament České republiky, aby přijal ústavní zákon umožňující občanům České republiky rozhodnout v referendu o vystoupení České republiky z Evropské unie."

Petice, která je volně k podpisu zhruba dva dny, už čítá 50 tisíc signatářů a nadále narůstá. Ostatně není divu, sám Okamura na ní aktivně upozorňuje na svém facebookovém profilu, kde jej sleduje více než 200 tisíc lidí.

Loading...
Témata: EU | okamura, tomio

Diskuze: Pryč z EU? Desetitisíce Čechů chtějí ven

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 21, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 21 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky