Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O Sazku se poperou tři firmy. Která zaplatí nejvíc?

O Sazku se poperou tři firmy. Která zaplatí nejvíc?

Foto: Jan Zýka / INCORP images

Do tendru o loterijní společnost Sazka podaly závaznou přihlášku celkem tři subjekty. Ve středu to sdělila mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Jak Tichá sdělila, insolvenční správce Josef Cupka ve středu informoval věřitelský výbor Sazky o tom, že do výběrového řízení podaly přihlášku celkem tři subjekty. Všichni zájemci o Sazku podle ní splnili podmínky schválené soudem a také v termínu složili požadovanou půlmilionovou kauci. "Tímto jim také vznikla povinnost podat do 23. září 2011 závaznou finální finanční nabídku a zároveň složit celkovou kupní cenu, s níž se chtějí o podnik Sazka ucházet," uvedla Tichá.

Jak dále sdělila, všem uchazečům už byla doručena obsáhlá dokumentace, čítající, se všemi přílohami, přes tisíc stran informací. Ta poskytují kompletní přehled o společnosti, včetně konkurenčně citlivých informaci o chodu loterijního byznysu. "Konkrétní jména zájemců o prodej společnosti budou zveřejněna až po definitivním ukončení výběrového řízení, tedy až po otevření obálek se závaznými cenovými nabídkami a vyhlášení vítěze tendru insolvenčním správcem," sdělila Tichá. Podle ní je důvodem zamezení jakýchkoliv spekulací a ovlivňování celého průběhu výběrového řízení. Z pátečních informací je známé, že závaznou nabídku do výběrového řízení na koupi zkrachovalé loterijní společnosti Sazka podaly společně skupiny PPF a KKCG, vlastní nabídku předložil také Synot Holding.

Témata:  sazka

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2025 11:15

7. dubna 2025 10:00

5. dubna 2025 14:04

Důchodová revoluce v dubnu 2025. Změny se týkají více než milionu lidí

V týdnu začal duben, který přináší zásadní změnu ohledně výplat důchodů. Termínů, kdy budou lidem přicházet peníze, ubyde. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Čína balancuje na hraně. Deflace může spustit domino efekt

Čína se dál potýká s deflací. Spotřebitelské ceny v březnu meziročně klesly o 0,1 procenta, což může na první pohled působit pozitivně, zboží zlevňuje. Podle analytika Tomáše Volfa ze společnosti Citfin ale může jít o varovný signál, že čínská ekonomika čelí hlubším problémům.