Zmizí automaty se sladkostmi v září ze škol?

Už prvního září měly ze škol nenávratně zmizet automaty, v nichž mohou děti školou povinné sehnat slazené limonády, chipsy a další nezdravé potraviny. Jedlíci ale mohou zatím zůstat klidní.

Ilustrační fotografie

S největší pravděpodobností hraničící v tuto chvíli s jistotou totiž jeden z velkých plánů bývalého ministra školství Marcela Chládka svoji zářijovou premiéru nestihne. Proč? Kvůli laxnosti úředníků.

Jak píše pondělní Právo, automaty řeší nová vyhláška, která ovšem stále není hotová. Na předpisu, který má zarazit prodej nezdravých potravin přímo ve školách, totiž pracuje kromě resortu školství i ministerstvo zdravotnictví.

A úředníci tak trochu nestíhají. Ministerstvo školství ústy své mluvčí Jitky Ježkové přiznalo, že vyhláška nabírá zpoždění, protože se prý ministerstva ještě nedohodla a spokojení prý nejsou ani školští náměstci.

Ministerstvo zdravotnictví ovšem průtahy hází na resort Kateřiny Valachové s tím, že je to zodpovědnost resortu školství. Zatím ovšem není jasné, kdy se ministerstva dohodnou a "nezdravé" automaty ze škol opravdu zmizí.

Témata: školství | potraviny

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky