Zmatky a nepořádek na Úřadu vlády. Co všechno zapomněli přiznat?

Čestná prohlášení politiků neodhalila jen majetkové a rodinní poměry českých politiků. Ukázalo se také, že na Úřadu vlády panují zmatky ohledně poradců Bohuslava Sobotky. Hned několik jich nebylo v oficiálních dokumentech uvedeno.

reklama

Server Lidovky.cz poukázal na to, že poslanec Jan Chvojka v přiznání uvedl, že pracuje pro premiéra. Jenže jeho jméno v oficiálním seznamu poradců nefigurovalo. „Ano, jsem jeho poradcem někdy od jara minulého roku," potvrdil poslanec serveru. Za svou práci na úřadě vlády podle přiznání dostal asi 100 tisíc korun.

Když na to Lidovky.cz upozornily, nestačily se divit, kromě něj úřad nepřiznal další tři poradce. Podle mluvčího vlády Martina Ayera v tuto chvíli dochází k editaci webu, proto zřejmě došlo k administrativnímu pochybení. Za případné pochybení by pak měl být zodpovědný pracovník potrestán," dodal mluvčí.

Všichni zapomenutí poradci jsou osoby spojené s ČSSD, byla mezi nimi třeba i bývalá senátorka Alena Gajdůšková nebo bývalá europoslankyně Zuzana Brzobohatá. Celkem má tak po aktualizaci seznamu Sobotka 38 poradců. Celý seznam je dostupný zde.

Témata: vláda
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky