Důchodce chce přestěhovat stovky lidí. Co se děje?

Téměř dvě stovky lidí z bytového domu v Benešově ulici v Třebíči si možná budou muset nechat vyměnit všechny své doklady. Může za to důchodce Zdeněk Štajnc, který požaduje změnu názvu ulice.

Ilustrační fotografie
reklama

Štajnc si všiml, že ulice, která je z jedné strany označena jako Benešova, je ze strany druhé pojmenována A. Kratochvíla. Senior se celou situaci pokouší řešit již více než dva roky a po komunálních volbách se mu konečně naskytla šance na změnu.

"Podal jsem žalobu na jejich neplatnost. Obyvatelé domu mají neexistující adresu, a nemohli tudíž volit," řekl Štajnc deníku Blesk. Dodal, že situaci s dvěma názvy jedné ulice vyšetřovali v pátek úředníci ministerstva vnitra a do konce listopadu ho informují o případných změnách.

Pokud dojde ke sjednocení názvu ulice, znamenalo by to úřední přestěhování stovek obyvatel, kteří by si museli pořídit doklady s novou adresou. To se jim ale nelíbí.

"Je to stěžovatel, který mrhá prostředky státu," řekla deníku Iva Kršňáková, předsedkyně vlastníků bytů. "Doklady jsme tu už jednou měnili, to když se ulice Gagarinova měnila na Benešovu," zlobí se Dagmar Daňová.

Témata: důchodci | bydlení
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky