Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chci do koalice se slušnými lidmi, řekl Babiš a spojil se s komunisty

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Hnutí ANO lídra Andreje Babiše zakládá v Havířově, Chomutově a Kladně koalici s komunisty. Jak sám Babiš tvrdí, důvody pro vstup do koalice se v jednotlivých městech musí hodnotit zvlášť a nelze je tudíž paušalizovat.

"Já o tom nerozhoduji. Byla to jediná možnost. Jasně jsme řekli, že budeme dělat koalici se slušnými lidmi. Nemohu za to, že občané této země volí komunisty," řekl serveru Lidovky.cz Babiš.

Ve třech okresních městech už hnutí ANO vstoupilo do koalice s komunisty. V Kladně se spojilo s Volbou pro Kladno a KSČM, v Chomutově s hnutím Pro Chomutov, a KSČM a v Havířově budou mít komunisté díky podpoře hnutí ANO primátora.

"Rád bych připomněl, že pan Schwarzenberg dříve volil ve své obci Sýkořice komunistku, protože je to slušná paní. A také bych rád připomněl, že pan Kalousek kdysi navrhl vládní koalici ČSSD a KDU-ČSL za podpory komunistů," dodal Babiš.

Komunální volby byly pro ANo úspěchem, hnutí zvítězilo v devíti krajských městech včetně Prahy (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem, Pardubice, České Budějovice, Jihlava, Olomouc), právě vítězství ve velkých metropolích bylo jeho cílem.

"Je vidět, že hnutí ANO funguje na standardních demokratických mechanismech a má silnou základnu, která vygenerovala úspěšné kandidátky plné nezávislých osobností. Ještě jednou moc děkujeme voličům, pro nás to je obrovský úspěch," vzkázal po volbách Andrej Babiš.

Témata:  Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.