Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš prý názorně ukázal, proč se objevil ve vládě. Není to kvůli občanům...

Jiří Paroubek /LEV21/
Jiří Paroubek /LEV21/
Foto: Lukáš Henzl, MoneyMAG.cz

Expremiér a předseda LEV 21 Jiří Paroubek tvrdí, že ministr financí Andrej Babiš názorně ukázal, proč se objevil ve vládě. Není to prý kvůli občanům, ale kvůli hájení zájmů velkého byznysu - například dostavbě Temelína.

"A. Babiš se zřejmě dohodl s podnikatelskými zájmovými skupinami, které dlouhodobě prosazují dokončení Temelína, resp. dostavbu dvou bloků této jaderné elektrárny," tvrdí v komentáři, který obdržel server EuroZprávy.cz, Paroubek.

Poukazuje na to, že podle nevyvrácených studií nebude v nejbližších 20 letech takovýchto kapacit k výrobě elektrické energie potřeba. "Pro část českého průmyslu je to ovšem vítaná zakázka, ať to daňové poplatníky stojí, co to stojí," domnívá se šéf LEV 21.

"A. Babiš názorně ukazuje, proč se objevil ve vládě. Nebude hájit nízké ceny elektrické energie, tedy zájmy občanů a malých podnikatelů, ale o to více bude hájit zájmy velkého byznysu. A jde na to od lesa!" uvádí Paroubek.

"Aby byli spokojení jak američtí, tak ruští uchazeči o zakázku, připojuje se k nápadu, že by po jednom bloku mohlo být dostavěno u Temelína i u JE Dukovany. Odmítám dlouhodobě podobné vize, které mají sloužit pouze zájmům určité části českého byznysu. Pokud vláda půjde správným směrem, cestou ozdravení českého hospodářství, zajistí podnikatelům zakázky jiným, rozumnějším, způsobem," uzavřel Jiří Paroubek.

Témata:  Jiří Paroubek Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2025 11:15

7. dubna 2025 10:00

5. dubna 2025 14:04

Důchodová revoluce v dubnu 2025. Změny se týkají více než milionu lidí

V týdnu začal duben, který přináší zásadní změnu ohledně výplat důchodů. Termínů, kdy budou lidem přicházet peníze, ubyde. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Čína balancuje na hraně. Deflace může spustit domino efekt

Čína se dál potýká s deflací. Spotřebitelské ceny v březnu meziročně klesly o 0,1 procenta, což může na první pohled působit pozitivně, zboží zlevňuje. Podle analytika Tomáše Volfa ze společnosti Citfin ale může jít o varovný signál, že čínská ekonomika čelí hlubším problémům.