Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Paroubek si vydělal milion korun. Jak?

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
Foto: Lukáš Henzl, MoneyMAG.cz

Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek umí vydělat peníze. Na akciích si totiž přišel už na více než jeden milion korun.

"Tento měsíc jsem vydělal 200 tisíc a jsem zhruba na milionu korun. Teď nakupuju zlato a stříbro. Chtěl jsem vzít i pšenici, ale bohužel ve čtvrtek jsem ji prodal a ona šla s cenou nahoru," vysvětlil magazínu Reflex s tím, že vydělává na akciích.

Přivydělává si také jako ekonomický poradce, rovněž si ale užívá zaslouženého volna.  "Ve Velké Chuchli u Prahy mám dům a zahradu, kde pěstuju květiny a tak. Navíc ve skleníku mám saláty a okurky, ale je to okrajový zájem," dodal expremiér.

Do politiky se ale znovu nehrne. "Politika je prima, ale když veřejnost nemá zájem, proč v tom pokračovat? Míra mého idealismu je pro tuto chvíli vyčerpána," řekl.

Témata:  Jiří Paroubek

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:49

Nebezpečný toxin v kojenecké výživě. Česko stahuje 120 šarží z trhu

Státní veterinární správa stáhla z českého trhu desítky šarží kojeneckých mléčných výživ z EU kvůli podezření na výskyt toxinu cereulid. Opatření vychází z domácích kontrol i evropského systému RASFF a okamžitě zakazuje další distribuci dotčených výrobků. Spotřebitelům se doporučuje jejich nepoužívání a vrácení v místě nákupu.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy