Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Platy stagnují, ceny energie prudce rostou. Jak ušetřit až 6000 ročně?

Platy stagnují, ceny energie prudce rostou. Jak ušetřit až 6000 ročně?

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Ceny energií se za posledních 10 let zvýšily o více než 100%, přitom platy víceméně stagnují. Nyní je tak správný čas zabývat se rodinnými náklady, které lze lehce snížit. Začít by se mělo právě energiemi a to změnou dodavatelů. Průměrná domácnost změnou dodavatele plynu může ušetřit až 5000 Kč a u elektřiny pak ušetří 1500 Kč. Podívejte se jak na to.

Výdaje na provoz domácností se od roku 2000 neustále zvyšují. Nejvíce se však navýšily ceny za energie, tedy plyn a elektřinu. I přestože v roce 2014 došlo k zlevnění elektřiny v průměru o 10,9 procent, je stále možnost výrazně snížit náklady o tisíce.

Díky zpřístupnění trhu s energiemi menším společnostem a možnosti změnit vašeho dodavatele elektřiny může uspořit téměř každý. Navíc je to jednoduché, ani nemusíte obíhat žádné kanceláře, prodírat se jejich nepříliš přehlednými ceníky a hledat nejvýhodnější nabídku.Lehce ušetřit se dá i změnou dodavatele plynu. I tam můžete ušetřit až 1500 Kč, díky jeho změně. Změnit dodavatele plynu není nic složitého. Vše lze vyřídit po internetu či poštou a ani nebudete muset na pobočku. Srovnejte si nabídky dodavatelů a využijte tak uspořené finance například na vaší dovolenou. Pokud chcete platit méně za plyn, změňte jeho dodavatele.Redakce MoneyMAG.cz důrazně doporučuje, všechny změny provádějte po důkladném uvážení a vždy jen v "kamenných pobočkách" zavedených dodavatelských firem.

Témata:  energetika

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.