Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi na dovolených podvádějí pojišťovny. Ty už si najímají detektivy

Češi na dovolených podvádějí pojišťovny. Ty už si najímají detektivy

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Stále více Čechů se snaží na své dovolené neprodělat. Teď ale nemáme na mysli nějaké zájezdy last minute, ale poněkud nezákonnou cestu. Třeba takovou, že se po svém návratu ze zahraničí snaží u pojišťovny uplatnit škodnou událost, která se vůbec nestala. Jenže pozor, pojišťovny si raději zaplatí detektivy, než aby platily miliony za něco, co se ve skutečnosti neodehrálo.

Přestože cestovní pojištění stojí pro celou rodinu jen několik stokorun, divili byste se, na co všechno našinec nepřijde. Třeba severní Afrika je známá častými střevními potížemi, a tak proč nezkusit nafingovat průjem celému zájezdu?

„V Egyptě lidé podplatili majitele hotelu a lékaře s tím, že jim napsal doklad o tom, že všichni měli průjem a museli kupovat léky za 200 dolarů každý," popisuje praktiky některých vykutálených našinců Karel Šimek z cestovní agentury.

Jenže to neprošlo, egyptský hoteliér si na českém trhu už ani neškrtne a dovolenkáři se nepoctivých peněz také nedočkali. A každá z pojišťoven má v rukávu hned několik podobných historek. Škodičem může být třeba vymyšlený kamzík, který podupe vaše auto. Podvod s údajně ztracenými kufry na letišti zase odhalily bezpečnostní kamery.

A to celkově vůbec nejde o malou sumu, ale o stovky milionů korun. A každým rokem to narůstá v průměru o 25 procent. Pojišťovnám se zkrátka vyplatí platit si detektivy. Zároveň také přibývá i trestních oznámení na nepoctivce, kteří se o podvod pokusili.

Témata:  dovolená podvod

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.