Kalouskovi cifršpióni zabavili přes miliardu "špinavých korun"

Finanční analytický útvar Ministerstva financí (FAÚ) vloni zajistil více než jednu miliardu korun podvodníků. Největší podvody byly v oblasti krácení DPH u pohonných hmot, kdy například dvě obchodní společnosti chtěly stát okrást o 53 milionů korun.

Diskuse: 0

reklama

"Do podvodu byla zapojena inkasní společnost, která prováděla správu pohledávek a závazků. I přes snahu přesunout prostředky na dalšího obchodníka v řetězci došlo k blokaci bankovního účtu a podání trestního oznámení," uvedl v mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Mezi rafinovanými podvody také oddělení řešilo i kuriózní případy. Starosta jedné obce propadl internetovému sázení. Sázel hodně, ale nevyhrával. Osudným se mu stala skutečnost, že jako starosta měl přístup i k obecnímu účtu. Poté co vyčerpal vlastní finanční zdroje, začal tunelovat obecní finance, a peníze z obecního účtu na svůj vlastní. Obci tak prohrál přes jeden milion korun. U veřejně činných osob to však nebyl jediný příklad podvodu, který úředníci snadno odhalili.

Veřejně známý člověk se snažil v dědickém řízení prokázat, že nebožtík jí nečekaně zanechal prostředky v řádu milionů korun. Podvod prokoukli úředníci jednoduše, když zjistil, že překvapivý milionář nevykonával za svého života žádnou činnost, ze které by mohl nabýt tak rozsáhlý majetek.

Celkově počet podaných trestních oznámení vzrostl o zhruba 70 procent na 429. Počet podnětů daňové a celní správě se zvýšil asi o třetinu na 979.

Loading...

Diskuze: Kalouskovi cifršpióni zabavili přes miliardu "špinavých korun"

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky