Kraus otevřeně o korupci: Korupčníci o ní mluví, aby ji maskovali! Jako Rath

Nejen česká politika, ale i celá česká společnost trpí všudypřítomnou korupcí. Z toho důvodu byl v loňském roce zřízen Karlem Janečkem, Stanislavem Bernardem a Janem Krausem Nadační fond proti korupci. Jan Kraus se zamýšlí nad tím, jak slovo korupce zevšednělo a stalo se politickým kýčem.

660

„Pravda, většina toho o čem mluví politici, jsou většinou floskule a fráze, většina z nich to také používá jako žvanírnu obhajující jejich vlastní misku. Korupčníci zase mluví o korupci, aby maskovali skutečnost, že v ní jedou. Jako např. Dr. Rath. O korupci jistě píše řada zkorumpovaných novinářů, atd.,“ uvádí Kraus s tím, že bychom si měli uvědomit, že váhu slovům dává ten, kdo je vyslovuje, jaký člověk.

NFPK je dle Krause nejsilnější organizace bojující proti rozlezlé korupci v České republice. Jiná společnost podobná Fondu, financovaná ze soukromých zdrojů zde neexistuje. Kraus by dal ruku do ohně za to, že ani jeden z jeho kolegů z NFPK tuto činnost nepoužívá jen jako prostředek ke svému vlastnímu obohacení.

Korupce „požírá“ demokracii a kazí Českou republiku. „Odpor gaunerů vůči naší aktivitě cítíme (různá obvinění, žaloby, mediální podpásovky, apod.), a i to nás utvrzuje v naději, že snad konáme dobře a účinně. Lidé k nám postupně získávají důvěru a dodávají stále víc konkrétních poznatků o šmelině. Lpíme na své apolitičnosti - zejména v tom smyslu, že nám je jedno, z které strany je který zloděj,“ dodává.

Témata: korupce

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky