Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kraus otevřeně o korupci: Korupčníci o ní mluví, aby ji maskovali! Jako Rath

Kraus otevřeně o korupci: Korupčníci o ní mluví, aby ji maskovali! Jako Rath

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Nejen česká politika, ale i celá česká společnost trpí všudypřítomnou korupcí. Z toho důvodu byl v loňském roce zřízen Karlem Janečkem, Stanislavem Bernardem a Janem Krausem Nadační fond proti korupci. Jan Kraus se zamýšlí nad tím, jak slovo korupce zevšednělo a stalo se politickým kýčem.

„Pravda, většina toho o čem mluví politici, jsou většinou floskule a fráze, většina z nich to také používá jako žvanírnu obhajující jejich vlastní misku. Korupčníci zase mluví o korupci, aby maskovali skutečnost, že v ní jedou. Jako např. Dr. Rath. O korupci jistě píše řada zkorumpovaných novinářů, atd.,“ uvádí Kraus s tím, že bychom si měli uvědomit, že váhu slovům dává ten, kdo je vyslovuje, jaký člověk.

NFPK je dle Krause nejsilnější organizace bojující proti rozlezlé korupci v České republice. Jiná společnost podobná Fondu, financovaná ze soukromých zdrojů zde neexistuje. Kraus by dal ruku do ohně za to, že ani jeden z jeho kolegů z NFPK tuto činnost nepoužívá jen jako prostředek ke svému vlastnímu obohacení.

Korupce „požírá“ demokracii a kazí Českou republiku. „Odpor gaunerů vůči naší aktivitě cítíme (různá obvinění, žaloby, mediální podpásovky, apod.), a i to nás utvrzuje v naději, že snad konáme dobře a účinně. Lidé k nám postupně získávají důvěru a dodávají stále víc konkrétních poznatků o šmelině. Lpíme na své apolitičnosti - zejména v tom smyslu, že nám je jedno, z které strany je který zloděj,“ dodává.

Témata:  korupce

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.