Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ratha pustí na svobodu

Ratha pustí na svobodu

Foto: Wikipedia

KOMENTÁŘ - Bývalý středočeský hejtman David Rath byl počátkem června zbaven poslanecké imunity, všech funkcí a umístěn do vazební věznice v Litoměřicích. To vše kvůli podezření z přijetí úplatku. Rathův obhájce David Černý je přesvědčen, že vazbu brzy opustí, dle něj pominuly důvody pro jeho zadržení. Tuto zprávu přinesl dnes ráno server Lidovky.cz.

Policie ČR vyslechla patnáct hlavních svědků, kteří všichni podpořili Rathovu teorii. Nikdo nesouhlasil s tvrzením, že by měl Rath vyvíjet na někoho nátlak či ovlivňovat. Tyto informace sdělil Černý serveru Lidovky.cz.

Šéfka stavební firmy FISA Ivana Salačová, která je taktéž obviněná, policii popsala do detailu systém, jakým měli lidé kolem Ratha manipulovat veřejné zakázky. Rath osobně po ní nikdy nic nechtěl, takže na ni nevyvíjel ani nátlak, ani nezažila to, že by se í snažil nějak ovlivňovat. „Ona se přiznala k tomu, co dělala sama, ale ve vztahu k nám řekla, že jsme s tím neměli nic společného,“ řekl Černý o přiznání Salačové.

Ve své výpovědi usvědčila ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a bývalého poslance Petra Kotta. Pro Mladou Frontu Dnes to prozradil obhájce Ivany Salačové Vojtěch Veverka.

Obhájce Davida Ratha Černý doufá, „že policie přehodnotí přístup a k propuštění z vazby dojde.“ Policie dle něj už nemá jinou možnost a Davida Ratha pustí na svobodu.

Co jiného také může obhájce tvrdit, než že bude jeho klient osvobozený. Podle dalších kroků Policie ČR se teprve uvidí, zda jde o tvrzení, které má Ratha ve vazbě uklidnit nebo o závěr vyšetřování, ke kterému dospěje i policie.

Témata:  korupce David Rath

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy