Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Média lidem lžou a uvádí klamná odůvodnění

Média lidem lžou a uvádí klamná odůvodnění

Foto: Jan Zýka / INCORP images

Strana zelených se pustila do kritiky médií, která přinesla 14.května řadu článků o výhodách těžby břidlicového plynu v České republice. Kritika se týká ČT24, ČTK, Lidovek a Mediafaxu.

Ve všech zmíněných médiích byly uveřejněny dokonce výhody samotné metody frančního štěpení, která by měla být při těžbě užívána. Tato metoda má však řadu problematických aspektů. Při použití frakčního štěpení dochází k poškození vodních zdrojů a životního prostředí.

Těžba sice probíhala na řadě míst ve světě, ale v neosídlených oblastech. Česká republika však neobydlené oblasti nemá. Navíc má probíhat těžba na území, které je výrazně chráněno. Jde o oblast Trutnovska, Berounky a Meziříčí, kde je navíc výskyt nadregionálních zdrojů pitné vody.

Za zkreslené informace může dle Zelených průmyslová lobby, která promlouvá skrze mluvčí, jakým je např. Benada či Petrželka.

Důležitá má být pro nás těžba z toho důvodu, že ztratíme závislost na Rusku. Tento argument však jen navazuje na minulost ČR, kdy naše země úpěla pod Sovětským svazem, a proto závislost na Rusech u nás budí odpor.

Témata:  zemní plyn zeleni.cz

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 19:38

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy