Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Média lidem lžou a uvádí klamná odůvodnění

Média lidem lžou a uvádí klamná odůvodnění

Foto: Jan Zýka / INCORP images

Strana zelených se pustila do kritiky médií, která přinesla 14.května řadu článků o výhodách těžby břidlicového plynu v České republice. Kritika se týká ČT24, ČTK, Lidovek a Mediafaxu.

Ve všech zmíněných médiích byly uveřejněny dokonce výhody samotné metody frančního štěpení, která by měla být při těžbě užívána. Tato metoda má však řadu problematických aspektů. Při použití frakčního štěpení dochází k poškození vodních zdrojů a životního prostředí.

Těžba sice probíhala na řadě míst ve světě, ale v neosídlených oblastech. Česká republika však neobydlené oblasti nemá. Navíc má probíhat těžba na území, které je výrazně chráněno. Jde o oblast Trutnovska, Berounky a Meziříčí, kde je navíc výskyt nadregionálních zdrojů pitné vody.

Za zkreslené informace může dle Zelených průmyslová lobby, která promlouvá skrze mluvčí, jakým je např. Benada či Petrželka.

Důležitá má být pro nás těžba z toho důvodu, že ztratíme závislost na Rusku. Tento argument však jen navazuje na minulost ČR, kdy naše země úpěla pod Sovětským svazem, a proto závislost na Rusech u nás budí odpor.

Témata:  zemní plyn zeleni.cz

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy