Češi si nejvíce půjčují v červnu a listopadu

Z dat Era půjček shromažďovaných od roku 2007 plyne, že lidé v ČR stále nejvíce žádají o úvěrové produkty na jaře, dále před letními prázdninami a v předvánočním čase. Ve středu o tom informovala mluvčí Poštovní spořitelny Zuzana Kalátová.

Diskuse: 0

660
reklama

Jak dále sdělila, podle ročního období se ale mění účelovost půjček. Klienti půjčkami financují častěji než dříve věci trvalejší hodnoty, tedy potřeby spojené s pořízením nebo zvyšováním standardu jejich bydlení. Důležité jsou však i věci pro chod domácností nebo rekreačních objektů.

"Sluníčko v mnohých z nás vyvolává touhu po něčem novém – jedni potřebují výkonného pomocníka na zahradu, v dalších se probouzí domácí kutil. Ne vždy jsou po ruce našetřené peníze, proto se klienti začnou zajímat o vhodný úvěrový produkt," vysvětlil Aleš Pospíšil, výkonný ředitel řízení segmentů Poštovní spořitelny.

Z dat je také patrné, že další nástup poptávky o úvěry přichází tradičně před Vánocemi. "Nutno zdůraznit, že dlouhodobě nabádáme veřejnost, aby se zadlužovala s rozumem. Není nutné brát si půjčky na zbytečnosti, ale naopak na důležité věci, které jsou pro chod domácnosti podstatné," doplnil Pospíšil.

Loading...
Témata: půjčky

Diskuze: Češi si nejvíce půjčují v červnu a listopadu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky