Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi si nejvíce půjčují v červnu a listopadu

Češi si nejvíce půjčují v červnu a listopadu

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Z dat Era půjček shromažďovaných od roku 2007 plyne, že lidé v ČR stále nejvíce žádají o úvěrové produkty na jaře, dále před letními prázdninami a v předvánočním čase. Ve středu o tom informovala mluvčí Poštovní spořitelny Zuzana Kalátová.

Jak dále sdělila, podle ročního období se ale mění účelovost půjček. Klienti půjčkami financují častěji než dříve věci trvalejší hodnoty, tedy potřeby spojené s pořízením nebo zvyšováním standardu jejich bydlení. Důležité jsou však i věci pro chod domácností nebo rekreačních objektů."Sluníčko v mnohých z nás vyvolává touhu po něčem novém – jedni potřebují výkonného pomocníka na zahradu, v dalších se probouzí domácí kutil. Ne vždy jsou po ruce našetřené peníze, proto se klienti začnou zajímat o vhodný úvěrový produkt," vysvětlil Aleš Pospíšil, výkonný ředitel řízení segmentů Poštovní spořitelny.Z dat je také patrné, že další nástup poptávky o úvěry přichází tradičně před Vánocemi. "Nutno zdůraznit, že dlouhodobě nabádáme veřejnost, aby se zadlužovala s rozumem. Není nutné brát si půjčky na zbytečnosti, ale naopak na důležité věci, které jsou pro chod domácnosti podstatné," doplnil Pospíšil.

Témata:  půjčky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy