Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi si zoufají: Nemáme peníze na živobytí!

Češi si zoufají: Nemáme peníze na živobytí!

Foto: Pixmac

Celkem 46 procent Čechů se domnívá, že ekonomická situace v České republice je špatná. Vyplývá to z únorového šetření Centra výzkumu veřejného mínění (CVVM), jehož výsledky centrum zveřejnilo ve středu.

Z výsledků průzkumu vyplynulo, že 66 procent českých občanů hodnotí ekonomickou situaci v zemi negativně jako špatnou nebo velmi špatnou. Naopak příznivé hodnocení současné ekonomické situace vyslovilo sedm procent respondentů, přičemž šest procent dotázaných považuje současnou ekonomickou situaci za dobrou a jedno procento za velmi dobrou. Dalších 26 procent lidí si myslí, že aktuální ekonomická situace ČR není ani dobrá ani špatná. Zbývající jedno procento nedokázalo přímo odpovědět a zvolilo možnost nevím.

Optimističtější hodnocení současné ekonomické situace se projevilo především u mladých lidí a absolventů vysokých škol, z politického hlediska u voličů TOP 09 a ODS. Naopak pesimističtější pohled na věc zastávají důchodci a respondenti hlásící se k levici.

Témata:  ekonomika lidé

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 17:29

Bezpečnostní problémy společnosti Boeing přetrvávají. Akcie od začátku roku ztratily třetinu své hodnoty

Společnost Boeing (BA), největší světový výrobce letecké techniky, je opět pod drobnohledem veřejnosti kvůli nedávnému incidentu, kdy se za letu oddělil kryt motoru, což vedlo k nouzovému přistání. Tento incident se přidává k řadě bezpečnostních problémů, kterým společnost čelí, včetně lednového incidentu s oddělením dveří, k němuž došlo jen několik dní před vypršením dohody s ministerstvem spravedlnosti. Pokud úřady zjistí porušení dohody, může Boeing čelit znovuotevření smrtelných případů z let 2018 a 2019.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.