Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kalousek chce kvůli 40 milionům sloučit mediální radu s ministerstvem kultury

Kalousek chce kvůli 40 milionům sloučit mediální radu s ministerstvem kultury

Foto: Vlada.cz

Ministr financí Miroslav Kalousek navrhl v rámci úsporných opatření sloučit velkou mediální radu s ministerstvem kultury, které řídí jeho stranická kolegyně Alena Hanáková. Státní kase by tím ušetřil čtyřicet milionů korun, píší v úterním vydání Hospodářské noviny (HN).

Radu pro rozhlasové a televizní vysílání zamýšlený plán pobouřil, podle její předsedkyně Kateřiny Kalistové hrozí, že bude Česko vyloučeno z platformy regulátorů televizního vysílání. "Ztratili bychom punc nezávislosti. V Evropě se něco podobného stalo zatím jen jednou a bylo z toho poměrně velké pozdvižení. Velmi teoreticky by se dalo říct, že by pak hrozila politicky motivovaná kontrola televizního a rozhlasového vysílání," odhaduje Kalistová, bývalá šéfka kulturní komise ČSSD a náměstkyně čtyř ministrů kultury.

Kalouskův úřad ubezpečuje, že jde zatím pouze jen o návrh, o kterém se bude teprve jednat. "Jde o náměty ministerstva financí, které se budou diskutovat na úrovni vlády," napsal tiskový mluvčí Radek Ležatka. Odmítl sdělit podrobnosti, jak přesně by si ministerstvo sloučení představovalo, zda by se měnily kompetence a povinnosti rady dané zákonem a kolik zaměstnanců by rada případně musela propustit.

Témata:  Miroslav Kalousek

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

17. června 2025 12:34

Dovolená snů se může změnit v noční můru

Na vlastní pěst, nebo si užít připraveného balíčku, to je dilema mnoha cestovatelů, kteří se chystají na dovolenou. Zájezd spotřebitelům přináší mnoho výhod a robustnější ochranu. Kdy se objednané služby považují za zájezd a na co si dát pozor při jeho nákupu? 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Stát hospodaří nejlépe za 6 let. Brzy ale přijde účet za obranu i Green Deal

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.