Němci chtějí, aby Řecko opustilo eurozónu

Většina Němců si myslí, že pro měnovou eurounii by bylo lepší, kdyby předlužené Řecko vystoupilo z eurozóny. Vyplývá to z veřejného mínění zveřejněného v neděli v německých novinách Bild am Sonntag.

V průzkumu institutu Emnid odpovědělo 53 procent dotázaných Němců, že by se Řecko mělo vrátit ke své drachmě, zatímco jen 34 procent si myslí, že by si předlužená země měla ponechat euro.
 
Ministři eurozóny původně plánovali, že se v pondělí setkají, aby dokončili podmínky druhého záchranného balíčku pro Řecko, který musí být odeslán nejpozději v polovině března, aby se zabránilo nekontrolovanému bankrotu země. Schůzka však byla odložena kvůli neochotě Atén zavázat se k nutným reformám.
 
Bez úsporných opatření, mezi něž patří například zrušení bonusů na dovolenou a snížení minimální mzdy v zemi, ministři zemí eurozóny upozornili, že nemohou schválit poskytnutí záchranného balíčku o objemu 130 miliard eur.
 
Podle výše citovaného průzkumu je přitom celých 80 procent dotazovaných Němců proti uvolnění tohoto druhého záchranného balíčku, pokud Řecko neimplementuje požadované reformy.

Témata: řecko | EU | Německo

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky