Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 24. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková níže bude postupovat přes Maďarsko k severovýchodu a ovlivní počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Zataženo, na západě a severozápadě Čech až oblačno. V jihovýchodní polovině území místy, jinde jen ojediněle déšť nebo déšť se sněhem, nad 600 m, na východě Moravy a Slezska nad 1000 m sněžení. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, na západě až -2 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině území slabý do 4 m/s.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zejména na západě Čech může mráz poškodit ovocné stromy a vzešlou zeleninu.

Tlaková tendence: mírný pokles


Počasí přes den (07-24):
Ve východní polovině území zataženo, na většině území trvalejší a vydatnější déšť nebo déšť se sněhem, nad 600 m a přechodně i níže sněžení. Večer od jihozápadu částečné ustávání srážek. V západní polovině území zataženo až oblačno a místy přeháňky, nad 700 m, zpočátku i níže sněhové. Nejvyšší teploty 7 až 11 °C, při trvalých srážkách, zejména v severovýchodní polovině území kolem 5 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, bude k večeru slábnout.


KOMENTÁŘ METEOROLOGA:
Zejména na východě a severovýchodě Moravy a ve Slezsku se může i v nižších polohách přechodně vyskytnout intenzivnější sněžení.

Tlaková tendence: mírný pokles, večer slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy