Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Český výrobce antivirových programů AVG míří na americkou burzu

Český výrobce antivirových programů AVG míří na americkou burzu

Foto: Wikipedia

Původem český výrobce antivirového softwaru AVG míří na americkou burzu NYSE. Za 17,7 procenta svých akcií chce získat 165 milionů dolarů, společnost Patria předpokládá, že se s nimi začne obchodovat 7. února.

Podle dokumentů, které AVG odevzdala americké komisi pro cenné papíry, chce získat až 165 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 3,16 mld. korun) za 17,7 procenta svých akcií. Cena za akcii by se měla pohybovat mezi 16 a 18 dolary. Tržní hodnota společnosti by se tak blížila jedné miliardě dolarů, uvedla ve svém burzovním přehledu společnost Patria. U té je možné o akcie AVG žádat do 1. února. Konkurenční Avast podle svého prospektu plánuje prodat akcie až za 200 milionů dolarů, nespecifikoval ale, jakou část společnosti nabídne. Software od AVG chrání již přes 100 milionů počítačů po celém světě. Většinu z toho tvoří – stejně jako u konkurenčního Avastu – programy poskytované zdarma. Placenou verzi si pořídilo 15 milionů lidí. Předplatné tvoří většinu tržeb společnosti, necelou třetinu pak přinesly smlouvy s internetovými vyhledávači. Smlouvu s Yahoo! přitom v polovině minulého roku nahradila dohoda s Googlem. V prospektu pro amerického regulátora přitom AVG uvádí, že do budoucna je pro ni smlouva s Googlem zásadní. Stejně tak připravovaná legislativa EU, týkající se obnovování předplatného. Firma se obává spojování antivirových firem s giganty technologického odvětví, například McAfee s Intelem. AVG je vysoce zisková. Za rok 2010 utržila 217 milionů dolarů a dosáhla čistého zisku skoro 57 milionů dolarů. Loni byla ještě úspěšnější – se 198 miliony tržeb za první tři čtvrtletí se dostala skoro ke 100 milionům dolarů (zhruba 1,9 miliardy korun) čistého zisku.

Témata:  burza

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

Bitcoin je jako na houpačce, čeká se na další růst

Komentář Martina Stránského: Cena bitcoinu je v posledních dnech jako na houpačce. Od začátku června ztratil dvě procenta a ve středu se obchodoval okolo 67 300 USD, když ještě týden před tím byl za 71 000 dolarů. Momentálně se prodává za 68 260 dolarů. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Sázka ne Green Deal se nevyplácí. Evropské „zelené akcie“ stále propastněji zaostávají s trhem jako celkem

Mezinárodní investoři současné podobě Green Dealu EU už příliš nevěří. Výsledkem je to, že zhruba od přelomu let 2022 a 2023 akcie firem, jež by měly profitovat ze současné, ambiciózní podoby Green Dealu, stále propastněji zaostávají za trhem jako celkem. Tedy za akciemi širokého spektra firem, napříč odvětvími, včetně těch emisně a environmentálně „špinavých“.