Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

700.000 propuštěných. Akcie v USA výrazně klesly

ilustrační fotografie
ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Americké akcie dnes oslabily po nepříznivých údajích o vývoji trhu práce ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,69 procenta a obchodování zakončil na 21.052,53 bodu.

Širší index S&P 500 klesl o 1,51 procenta na 2488,65 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,53 procenta na 7373,08 bodu.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že ve Spojených státech během března v důsledku šíření koronaviru zaniklo zhruba 701.000 pracovních míst, což je výrazně více, než se očekávalo. Míra nezaměstnanosti v březnu vystoupila na 4,4 procenta z únorových 3,5 procenta.

Údaje podle agentury Reuters potvrzují očekávání, že ekonomika USA míří do recese. "Očekávání jsou velmi slabá, a to nejen ohledně ekonomiky, ale také ohledně jednotlivých firem," uvedl obchodník Dennis Dick ze společnosti Bright Trading.

Akcie výrobce elektromobilů Tesla dnes nicméně posílily o zhruba 5,6 procenta po zprávě, že firma v prvním čtvrtletí zvýšila dodávky zákazníkům meziročně o 40 procent na 88.400 vozů. Tesla rovněž oznámila, že výroba i dodávky nového vozu Model Y překonaly plánované úrovně.

Na devizovém trhu dolar třetí den za sebou posiloval, investoři ho využívají jako bezpečné útočiště v době zhoršujících se dopadů koronaviru na ekonomiku. Kolem 22:00 SELČ euro vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,4 procenta na 1,0810 USD.

Témata:  Koronavirus COVID-19 burza New York

Související

Aktuálně se děje

19. července 2024 7:35

Google ukončí podporu známé verze Androidu. Nemáte ji?

Telefony s operačním systémem Android Lollipop brzy ztratí významnou část svých funkcí. Důvodem je rozhodnutí společnosti Google, která ukončí jejich podporu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy