ÚS zamítl žalobu proti zdanění rent bývalých vojáků a policistů

Náladu pětačtyřiceti tisícovkám bývalých policistů, hasičů a vojáků zkazil nedávný výrok Ústavního soudu. Ten neuznal žádost na zrušení části zákona, který od letošního prvního ledna daní výsluhy patnácti procenty, informují ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

Diskuse: 1

660
reklama

Důvodem zamítnutí byla skutečnost, že námitka směřovala vůči špatnému subjektu. Chyba je poměrně zjevná. Stížnost bývalého policisty napadala ministerstvo vnitra jako orgán, který zasáhl do jeho práv. Jenže resort postupoval podle Ústavního soudu pouze jako plátce daně, kterou předepsal zákon. Rozhodnutí je v tomto případě konečné. Pokud by však stížnost podal někdo další a postupoval by správně, mohl by se Ústavní soud tématem dál zabývat, uvádí Lidové noviny.
 
Kromě brněnského tribunálu projednává několik žalob vysloužilých vojáků i pražský městský soud. Výsledky ale ještě nejsou k dispozici. K jednotlivým žalobám se vyjadřovalo ministerstvo obrany a jeho argumenty byly podobné těm, které použil Ústavní soud. Tedy že vyplácené renty nesnížilo ministerstvo obrany, jen z nich v souladu s novou legislativou odvádí patnáctiprocentní daň. Bývalí vojáci a policisté se nehodlají vzdát, a pokud neuspějí u českých soudů, hodlají se obrátit k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku, popisují Lidové noviny.

Loading...
Témata: armáda čr | mzdy

Diskuze: ÚS zamítl žalobu proti zdanění rent bývalých vojáků a policistů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky