Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská banka HSBC propustí 10 tisíc zaměstnanců

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Britská banka HSBC Holdings Plc. se chystá ve snaze snížit náklady propustit až 10.000 zaměstnanců, zejména těch vysoce placených. Informoval o tom list The Financial Times s odvoláním na dva obeznámené zdroje. Agentura Bloomberg dnes plán prozatímního generálního ředitele Noela Quinna označila za výrazné snížení pracovní síly, má jít o čtyři procenta z bezmála 238.000 zaměstnanců. HSBC se k věci odmítla vyjádřit.

Banka by mohla oficiálně snižování nákladů a další vlnu propouštění oznámit spolu se zveřejněním hospodářských výsledků ve třetím čtvrtletí na konci tohoto měsíce, napsal britský deník s odvoláním na jeden ze zdrojů. Pokud tak učiní, škrt 10.000 pracovních míst je třeba přičíst propuštění 4700 lidí, které HSBC oznámila v srpnu, připomíná Bloomberg.

Letos v srpnu převzal vedení banky Noel Quinn poté, co funkci generálního ředitele tehdy opustil John Flint. Jako důvod svého odchodu uvedl, že finanční ústav potřebuje změnu, aby byl schopen se vypořádat se současným globálním prostředím.

Podle jednoho ze zdrojů FT se Flint vyhýbal právě "těžkým rozhodnutím" ohledně propouštění. Quinn je podle téhož zdroje interním favoritem na post generálního ředitele a má pravomoc vykonávat důležitá strategická rozhodnutí.

HSBC, největší evropský poskytovatel úvěrů z hlediska objemu aktiv, generuje přes 80 procent zisku v Asii a v regionu hodlá dále expandovat. Minulý měsíc banka oznámila, že zde do konce roku 2022 hodlá přijmout přes 600 lidí, z toho polovinu ještě letos.

Pracovní sílu v řádu tisíců snižují vlivem nízkých úrokových sazeb a zpomalujícího hospodářského růstu i další evropské banky, například Deutsche Bank AG, Société Générale SA či Barclays Plc, připomněla agentura Bloomberg.

Témata:  Velká Británie banky zaměstnanci

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy