Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Znojemské historické vinobraní letos kvůli koronaviru nebude

Znojemské historické vinobraní
Znojemské historické vinobraní
Foto: EuroZprávy.cz

Znojemské historické vinobraní, které každoročně navštěvuje 80.000 až 90.000 lidí, se letos neuskuteční. Důvodem jsou přetrvávající vládní opatření související s pandemií koronaviru, která neumožňují akci pořádat. ČTK o tom dnes informoval Karel Semotam z organizace Znojemská Beseda.

Vinobraní s kulturním programem se mělo konat od 11. do 13. září. Nyní lze pořádat akce do 1000 účastníků, případně do 5000 lidí, avšak rozdělených do oddělených sektorů. Do září se celkový počet lidí může zvýšit, ale nejspíš při zachování podmínky neprůchozích sektorů.

"To je pro pořádání Znojemského historické vinobraní nesplnitelné. Nezbývá nám, než letošní vinobraní zrušit," uvedla mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková. Doporučující stanovisko, aby se vinobraní za současné situace nekonalo, přijala také Bezpečnostní rada města Znojma.

Program připravený na letošek se přesouvá na rok 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, jejich vrácení však bude možné. "Věříme, že si příznivci Znojemského historického vinobraní vstupenky ponechají a již nyní začnou plánovat návštěvu na příští září," uvedl František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Znojemské historické vinobraní se má příští rok uskutečnit 10. až 12. září. Vystoupí Chinaski, Richard Müller nebo Lucie Bílá.

Témata:  Znojmo vinobraní

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy