Žene se vichřice, déšť i sníh. Předpověď počasí na noc a sobotu 4. ledna

V noci a pak během odpoledne nás budou přecházet studené fronty, za kterými k nám bude od severozápadu, později severu proudit chladnější vzduch, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno a místy občasný déšť, zpočátku na severovýchodě Čech a na Moravě ojediněle i mrznoucí. V polohách nad 1000 m, od severozápadu postupně nad 500 m sněžení. Na Moravě zpočátku místy mrznoucí mlhy nebo i mrznoucí déšť. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, na Moravě kolem -2 °C a během noci oteplování. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě zpočátku místy vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, od severozápadu slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré, na Moravě zpočátku mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo a zpočátku ojediněle, během dne od severozápadu na většině území občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 500 m, k večeru nad 300 m srážky sněhové. Později večer v severovýchodní polovině území ubývání srážek i oblačnosti. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách zpočátku kolem 1 °C a od severozápadu ochlazování. Čerstvý západní, později severozápadní vítr 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h), k večeru bude v Čechách slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách se ojediněle budou tvořit sněhové jazyky.

Tlaková tendence: setrvalý stav, během dne slabý pokles, večer slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky