déšť

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a středu 8. května

Magazín

Od severozápadu se k nám začne rozšiřovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Jih území bude zpočátku ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad jihovýchodní Evropou, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a úterý 7. května

Magazín

Zvlněné frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k jihovýchodu a po zadní straně tlakové níže nad severovýchodní Evropou k nám začne proudit chladnější vzduch, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a úterý 9. dubna

Magazín

Zvlněná studená fronta bude postupovat ze západní do střední Evropy a začne ovlivňovat počasí u nás. Před ní k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a sobotu 6. ledna

Aktuality

Rozsáhlá oblast nízkého tlaku vzduchu nad střední a jižní Evropou se bude přesouvat k východu a na naše území později začne proudit studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

déšť

V části Čech bude vydatně pršet, na Moravu a do Slezska dorazí silné bouřky

Aktuality

V Čechách bude až do úterního rána vydatně pršet. Nejintenzivnější déšť očekávají meteorologové v centrálním pásu Čech od jihu k severu, a to hlavně dnes pozdě večer a v noci. Na Moravě a ve Slezsku zase hrozí silné až velmi silné bouřky s přívalovým deštěm. Po deštích se mohou hladiny některých řek odvodňujících zejména Jeseníky, Beskydy, Bílé Karpaty a také toky v jižních a středních Čechách zvednout na první, tedy nejnižší povodňový stupeň.

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

18. května 2024 20:23

Meteorologové potvrdili tornádo na Ústecku. Bralo kameny a trampolínu, píše svědkyně

Sobotní, relativně klidné počasí přerušila náhlá a dramatická změna. U našich západních sousedů, konkrétně nedaleko Ústí nad Labem, v sobotu podvečer sesedlo tornádo. To s sebou bralo nejen kameny, ale také trampolíny. Ze záběrů, které kolují sociálními sítěmi, mrazí. Výskyt tornáda potvrdil Český hydrometeorologický ústav.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy