Víkend přinese teploty nad 20 stupňů i bouřky, příští týden přijdou letní dny

O nadcházejícím víkendu teploty vystoupají nad 20 stupňů Celsia, místy se objeví přeháňky, déšť i bouřky. Počasí bude proměnlivé, může být oblačno, někdy zataženo, ale hlavně v neděli i jasno nebo polojasno. Tepleji bude na jihovýchodě země, kde teploměr ukáže až 22 stupňů, naopak na západě se teploty v neděli budou pohybovat jen kolem 16 stupňů. Od poloviny příštího týdne očekávají meteorologové letní dny s teplotami až 27 stupňů. Vyplývá to z předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie
reklama

V pátek bude oblačno až zataženo, ráno ojediněle mlhy. Hlavně ve východní polovině republiky přijdou přeháňky nebo občasný déšť, místy i bouřky, jinde bude pršet jen ojediněle. Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů, na jihovýchodě bude o dva stupně tepleji.

V sobotu bude oblačno až polojasno, na jihu a východě se místy znovu čekají přeháňky nebo bouřky. Teploty přes den vystoupají na 17 až 21 stupňů. Slunečnější počasí by mělo panovat v neděli, i tento den se ale může obloha zatáhnout a objeví se přeháňky. Maximální teploty budou 18 až 22 stupňů, na západě jen kolem 16 stupňů Celsia.

První letní dny, kdy teploty dosáhnou 25 stupňů a více, přijdou v druhé polovině příštího týdne. Meteorologové očekávají až 27 stupňů. V předchozích letech zažilo Česko první letní den dříve - loni to bylo už 31. března, minulé dva roky na konci dubna. První tropický den, kdy teploty dosáhnou alespoň 30 stupňů, byl minulý rok 10. května.

Témata: počasí | jaro | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky