veletrh

Ilustrační fotografie

Příjem žádostí do COVID veletrhy pokračuje do 14. června

Aktuality

Zájemci o podporu z programu COVID veletrhy mohou žádosti podávat až do 14. června. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které ho připravilo, to uvedlo na webu. Příjem měl původně skončit 31. května. Pomoc je určena podnikatelům z veletržního, kongresového a eventového průmyslu, kterým za březen až říjen loňského roku klesl obrat minimálně o 30 procent. Vláda na podporu schválila 600 milionů korun.

Petr Arenberger

Vláda od pondělí umožní konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav

Aktuality

Vláda od 10. května umožní konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav. Platit na nich bude limit jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních vnitřní plochy, která je přístupná veřejnosti. Lidé, kteří nejsou členy jedné domácnosti budou povinni mezi sebou dodržovat minimálně dvoumetrové rozestupy. Na výše uvedených akcích budou zakázány skupinové prohlídky. Uvolnění zatím neplatí pro Jihočeský a Zlínský kraj a Vysočinu, vyplývá z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví.

CZK

Veletrhy, kongresy a další eventy mohou ode dneška žádat o podporu

Finance

Podnikatelé ve veletržním, kongresovém a eventovém průmyslu mohou ode dneška žádat o podporu v souvislosti s pandemií koronaviru. Příjem žádostí do programu COVID veletrhy otevře ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které ho připravilo, v 09:00. Zájemci o pomoc budou moci žádosti podávat do 31. května. Vláda na dotace vztahující se na období od března do října loňského roku vyčlenila 600 milionů korun.

Veletrhy Brno

Kongresy, veletrhy a eventy se letos propadnou o 71 procent

Ekonomika

Spotřeba, tedy útraty účastníků a za účastníky kongresového,veletržního a eventového průmyslu může letos kvůli krizi klesnout o více než 71 procent, propad může být přes 100 miliard korun. Vyplývá to ze studie společnosti Economic Impact pro státní agenturu CzechTourism a Českou eventovou asociaci, kterou zástupci sektoru dnes představili novinářům.

Veletrhy Brno

Aktuality

V Česku se mohou opět konat veletrhy

Po třech měsících se v Česku mohou opět konat veletrhy. Jejich pořádání znemožnila v polovině března opatření, která vláda přijala kvůli šíření nákazy koronaviru. Ode dneška se mohou veletržní akce uskutečnit s maximální účastí do 5000 lidí ve stejný čas. Účast s vyšším počtem lidí by měla být povolena později podle epidemiologické situace.

Veletrhy Brno

Veletrhy budou mít zelenou od pondělí

Aktuality

Veletržní akce se budou moct konat od příštího pondělí a může na nich být až 5000 lidí v jeden okamžik. V červenci má přijít další vlna rozvolňování a v září a v říjnu, kdy startuje hlavní veletržní sezona, by měla být situace pro pořadatele ještě příznivější, řekl ČTK předseda Společenství organizátorů výstavních akcí ČR Tomáš Kotrč po jednání s epidemiologickou skupinou vedenou Rastislavem Maďarem.

Ilustrační fotografie

Vezmou roboti lidem práci?

Ekonomika

Průmysl 4.0 zásadně změní trh práce – více než 90 % zaměstnavatelů očekává, že robotizace a automatizace výrazně ovlivní jejich podnikání. Na co se musejí firmy začít připravovat? A na koho dopadnou změny pracovního trhu nejvíce? Průmysl 4.0 bude jedním ze stěžejních témat letošního ročníku odborného veletrhu HR Days.

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy