V noci husté sněžení, přes den silné mrazy? Předpověď počasí na noc a sobotu 28. prosince

Po přední straně tlakové výše, která se bude přesouvat ze Skandinávie do střední Evropy, k nám bude proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, informuje chmi.cz.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Na severovýchodě a na horách na severu sněžení četnější a trvalejší. Nejnižší teploty 0 až -4 °C. Mírný severní vítr 3 až 7 m/s, od vyšších poloh místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 3 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách na severu a severovýchodě očekáváme až 15 cm nového prachového sněhu, v kombinaci s čerstvým větrem a ležícím sněhem se budou vytvářet sněhové jazyky, v exponovaných polohách i závěje.

Tlaková tendence: mírný vzestup

Rozptylové podmínky: většinou dobré, v západní polovině Čech mírně
nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, místy až polojasno. Zpočátku místy, postupně ojediněle sněhové přeháňky. Na horách na severu a na severovýchodě sněžení trvalejší. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Mírný severní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na severovýchodě od vyšších poloh kolem 20 m/s bude večer slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách na severu a zejména severovýchodě očekáváme až 15 cm nového prachového sněhu, v kombinaci s čerstvým větrem se budou vytvářet sněhové jazyky, v exponovaných polohách i závěje.

Tlaková tendence: mírný až slabý vzestup, večer setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, na západě Čech zpočátku mírně nepříznivé

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky