Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V noci husté sněžení, přes den silné mrazy? Předpověď počasí na noc a sobotu 28. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po přední straně tlakové výše, která se bude přesouvat ze Skandinávie do střední Evropy, k nám bude proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Na severovýchodě a na horách na severu sněžení četnější a trvalejší. Nejnižší teploty 0 až -4 °C. Mírný severní vítr 3 až 7 m/s, od vyšších poloh místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 3 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách na severu a severovýchodě očekáváme až 15 cm nového prachového sněhu, v kombinaci s čerstvým větrem a ležícím sněhem se budou vytvářet sněhové jazyky, v exponovaných polohách i závěje. Tlaková tendence: mírný vzestup Rozptylové podmínky: většinou dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, místy až polojasno. Zpočátku místy, postupně ojediněle sněhové přeháňky. Na horách na severu a na severovýchodě sněžení trvalejší. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Mírný severní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na severovýchodě od vyšších poloh kolem 20 m/s bude večer slábnout. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách na severu a zejména severovýchodě očekáváme až 15 cm nového prachového sněhu, v kombinaci s čerstvým větrem se budou vytvářet sněhové jazyky, v exponovaných polohách i závěje. Tlaková tendence: mírný až slabý vzestup, večer setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, na západě Čech zpočátku mírně nepříznivé

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy