Studený vzduch přinese sníh. Předpověď počasí na noc a úterý 4. února

V noci na úterý přejde přes střední Evropu k východu frontální vlna. Během dne k nám kolem tlakové níže postupující přes Dánsko k jihovýchodu začne proudit studený vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Převážně zataženo, místy přeháňky, od západu déšť, místy trvalejší, zejména na jihozápadě Čech. Nad 900 m, v severozápadní polovině Čech k ránu nad 400 m srážky sněhové. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s se k ránu v Čechách bude měnit na čerstvý severozápadní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles, k ránu od západu mírný až silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Zpočátku zataženo, v jihovýchodní polovině území déšť, nad 600 m sněžení. Od severozápadu proměnlivá oblačnost a četné sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m smíšené nebo dešťové. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), zejména na Českomoravské vrchovině a jižní Moravě.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V polohách nad 400 m se bude tvořit nová sněhová pokrývka, očekáváme 0 až 8 cm, na horách až 20 cm nového sněhu.

Tlaková tendence: mírný, zpočátku až silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | sníh | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky