sníh

Ilustrační fotografie

Padající sníh a led ze střech budov, kluzké chodníky. Kdo nese odpovědnost za škody?

Magazín

Sněhová nadílka trápí během zimy nejen chodce a řidiče, ale také majitele budov. Zejména vlastníci domů mají přes zimu celou řadu povinností, které se nevyplatí zanedbat. Kdo za úklid sněhu, který může ohrožovat zdraví lidí i majetek, zodpovídá a v jakých případech může zasáhnout i třeba armáda? A co dělat, když vám vznikne škoda?

Ilustrační fotografie

Sněžení, vítr a náledí zkomplikovaly dopravu v Česku

Aktuality

Sněžení a náledí na silnicích zkomplikovalo dnes ráno dopravu v některých částech Česka. Podmínky pro řidiče zhoršuje také vítr. Auta mají problémy zejména ve vyšších polohách na severu země a také na Vysočině. D1 je na Vysočině obousměrně neprůjezdná kvůli několika nehodám na 136. kilometru i v dalších úsecích. Policie eviduje desítky nehod, některé i se zraněním. Kamiony uvízlé na zledovatělé vozovce zablokovaly na Ústecku dálnici D8 ve směru do Německa. Vyplývá to z informací silničářů a policie.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Týden bude oblačný, na horách napadne až 15 centimetrů sněhu

Až 15 centimetrů sněhu může připadnout ve středu a ve čtvrtek na horách v Česku. Celý týden bude oblačný, se sněžením i deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty budou značně kolísat. V noci mohou padat i na několik stupňů pod nulou, zatímco přes den vystoupají až na plus 12 stupňů Celsia, zvláště na jihu země.

Ilustrační fotografie

O víkendu se ochladí, na většině území zasněží

Aktuality

V Česku se ke konci týdne mírně ochladí a na většině území očekávají meteorologové sněhové přeháňky. Převážně jasno až polojasno bude do soboty, kdy se postupně od severozápadu začne zatahovat. Odpoledne už bude místy pršet, později sněžit. Rána zůstanou mrazivá, nejvyšší denní teploty se budou v neděli pohybovat mezi nulou a čtyřmi stupni Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

V závěru týdne se výrazně ochladí, teploty spadnou k nule a bude sněžit

Aktuality

V závěru týdne se výrazně ochladí, do neděle nejvyšší denní teploty postupně klesnou až zhruba k nula stupňům Celsia, v noci bude mrznout a objeví se sněhové přeháňky. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V posledních dnech panuje v Česku jarní počasí. Ve středu ve Vyšším Brodě vystoupila teplota na 15,4 stupně Celsia, přes 15 stupňů bylo i v Českých Budějovicích. I dnes a v pátek očekávají meteorologové nadprůměrné teploty.

Ilustrační fotografie

V Česku bude v týdnu větrno, na horách se očekávají přívaly sněhu

Aktuality

V Česku bude v týdnu větrno, na horách očekávají meteorologové trvalejší sněžení, v nížinách dešťové nebo smíšené přeháňky. Ve vyšších polohách Česka hrozí ode dneška do čtvrtka tvorba sněhových jazyků, někde i závějí. Průměrné nejvyšší denní teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem tří stupňů Celsia a noční kolem nuly. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit

Aktuality

V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit. I přes den se budou teploty pohybovat kolem nuly a v noci mohou spadnout koncem týdne až na minus devět stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kromě sněžení se může hlavně v první polovině týdne objevit i mrznoucí mrholení a mohlo by se tvořit náledí.

Ilustrační fotografie

Na Česko se ženou přívaly sněhu. Meteorologové varují před kalamitou

Aktuality

V Česku začne v noci na středu sněžit, během dne pak podle meteorologů napadne od sedmi do 12 centimetrů, v části středních a jižních Čech ojediněle kolem 15 centimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V souvislosti s tím meteorologové upozorňují na možné komplikace v dopravě a energetice.

Ilustrační fotografie

Do Česka se vrátí zima. Bude mrznout a sněžit

Aktuality

Do Česka se tento týden vrátí zima, postupně se ochladí, v noci bude mrznout a ke konci týdne se i přes den mohou teploty místy udržet pod nula stupni Celsia. Ve středu očekávají meteorologové sněhové přeháňky, na některých místech by podle nich mohlo napadnout i přes deset centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku a týdenní předpovědi počasí. Na Frýdlantsku bude dnes odpoledne a v noci na úterý větrno, nárazy větru tam mohou dosáhnout až 75 kilometrů v hodině, upozornili meteorologové v aktuální výstraze.

Ilustrační fotografie

Aktuality

V noci na neděli mohou teploty klesnout až k minus 16 stupňům

Meteorologové varovali před silnými mrazy. Od sobotního večera do nedělního rána budou teploty klesat hluboko pod nulu, ojediněle může teploměr ukázat i minus 16 stupňů Celsia. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celou republiku. Ve východní polovině země může silně mrznout ještě i v noci z neděle na pondělí. Sněžení už nebude tak intenzivní jako v posledních hodinách.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a pátek 16. prosince

Aktuality

Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní na jihu a jihovýchodě od našeho území. V závěru dne se začne ve studeném vzduchu do střední Evropy od západu přesouvat tlaková výše, uvádí ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Na příjezdech do Prahy se kvůli sněhu tvoří kolony, autobusy mají zpoždění

Aktuality

Na všech příjezdech do Prahy se kvůli sněžení od rána tvoří dlouhé kolony. Řidiči se na dálnicích zdrží desítky minut. Nehody hlášeny nejsou, řekl dnes ráno po 08:00 ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Sněžení podle webu dopravního podniku komplikuje také provoz autobusů. Desítky spojů od rána nabírají zpoždění, některé jezdí odklonem. Zpoždění jsou i na několika tramvajových linkách. Silnice v Praze jsou jinak s opatrností sjízdné. Vozovky jsou většinou mokré, na křížení D1 a pražského okruhu leží sněhová břečka

Ilustrační fotografie

Aktuality

Předpověď počasí: O víkendu se ochladí a bude sněžit

O víkendu se v Česku ochladí. V neděli bude na většině území sněžit, na Moravě a ve Slezsku vydatněji. Mohou se tvořit sněhové jazyky a závěje. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Kdo zodpovídá za padající sníh a led ze střech budov?

Magazín

Sněhová nadílka trápí během zimy nejen chodce a řidiče, ale také majitele budov. Zejména vlastníci domů mají přes zimu celou řadu povinností, které se nevyplatí zanedbat. Kdo za úklid sněhu, který může ohrožovat zdraví lidí i majetek, zodpovídá a v jakých případech může zasáhnout i třeba armáda? A co dělat, když vám vznikne škoda?

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

18. května 2024 20:23

Meteorologové potvrdili tornádo na Ústecku. Bralo kameny a trampolínu, píše svědkyně

Sobotní, relativně klidné počasí přerušila náhlá a dramatická změna. U našich západních sousedů, konkrétně nedaleko Ústí nad Labem, v sobotu podvečer sesedlo tornádo. To s sebou bralo nejen kameny, ale také trampolíny. Ze záběrů, které kolují sociálními sítěmi, mrazí. Výskyt tornáda potvrdil Český hydrometeorologický ústav.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy