Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ropa prudce zlevňuje kvůli obavám o poptávku

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ceny ropy se dnes výrazně snižují, protože rychlé šíření koronaviru v Evropě a Spojených státech posiluje obavy ohledně vyhlídek pro poptávku po palivech. Investoři nyní čekají na údaje o vývoji zásob ropy v USA v minulém týdnu.

Krátce po 18:00 SELČ vykazovala severomořská ropa Brent pokles o 4,4 procenta na 40,56 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela dokonce pět procent na 38,56 dolaru za barel.

Americký ropný institut API dnes večer zveřejní údaje o vývoji zásob ropy v USA v minulém týdnu, ve středu pak bude následovat oficiální zpráva vládního Úřadu pro energetické informace (EIA). Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládají, že zásoby vykážou nárůst o 1,4 milionu barelů.

Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 již překonal hranici jednoho milionu. "Vývoj kolem covidu přináší obrovské riziko poklesu cen ropy," uvedl podle agentury Reuters analytik Craig Erlam ze společnosti OANDA.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent listopad 40,56 42,43 New York - NYMEX WTI listopad 38,56 40,60

Témata:  ropa

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy