RegioJet do pátku zvýší kapacitu spojů na Slovensko

Dopravce RegioJet zvýší před pátkem, od kdy bude Česká republika na seznamu rizikových zemí Slovenska a cestující se budou až na výjimky muset prokázat negativním testem na covid-19, kapacitu vlakových spojů do Košic a Bratislavy. Přidat je připraven denně stovky míst podle aktuální poptávky. Předpokládá, že bude vysoká. V provozu ale ani poté neplánuje omezení. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Leo Express se podle svého mluvčího Emila Sedlaříka spoje posilovat ani omezovat nechystá.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

Denní kapacita vlakových spojů RegioJetu na Slovensko je podle Ondrůje 3500 až 4000 míst. Denní spoje je firma schopna posílit minimálně o deset souprav, u nočních to může být i více. Přibudou tím denně stovky míst. "Předpokládáme, že do pátku bude chtít ještě řada občanů a návštěvníků Slovenska využít spojení k cestě na Slovensko tak, aby se vyhnuli karanténě," uvedl Ondrůj.

RegioJet posílí také spoje ze Slovenska do ČR po následujícím víkendu. "S provozem spojů mezi Českem a Slovenskem počítáme i nadále, neplánujeme zatím omezování. Jako největší dopravce na dálkových trasách mezi ČR a Slovenskem máme zodpovědnost za zajištění spojení i v době zhoršené pandemické situace," uvedl Ondrůj.

Leo Express denně na Slovensko podle Sedlaříka vypravuje dva zpáteční spoje s kapacitou zhruba 500 cestujících v obou směrech. Významnou část cestujících přitom tvoří studenti. "Zavedení nutnosti prokázat se negativním testem na covid-19 či nastoupení do karantény po cestě na Slovensko je další citelnou ranou pro dopravce, kteří se potýkají s negativními dopady pandemie," řekl Sedlařík.

Slovenský ústřední krizový štáb dnes rozhodl o přeřazení ČR na seznam rizikových zemí kvůli nárůstu počtu potvrzených případů koronaviru. Při cestě z ČR na Slovensko budou muset lidé předložit negativní výsledek testu na koronavirus ne starší 72 hodin, nebo na Slovensku nastoupit do pětidenní karantény a následně podstoupit test. Z povinnosti by podle státního tajemníka slovenského ministerstva zahraničí Martina Kluse měli být vyňati pendleři do vzdálenosti 30 kilometrů od nejbližšího hraničního přechodu, studenti, pedagogové, výzkumníci, zdravotníci, zemědělci, pracovníci v sociální oblasti či v takzvané kritické infrastruktuře. Povinnost by se neměla vztahovat ani na některé sportovce a umělce.

Loading...

Diskuze: RegioJet do pátku zvýší kapacitu spojů na Slovensko

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky