Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Razantně se ochladí. Předpověď počasí na noc a sobotu 21. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území k jihu. Za ní k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně zataženo, zpočátku na jihu a jihovýchodě místy až polojasno. V severní polovině, postupně i na ostatním území, občas déšť, který bude od severu většinou přecházet v déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Mírný, postupně čerstvý severovýchodní vítr 5 až 9 m/s, zejména na Moravě místy s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Zataženo, na většině území déšť nebo déšť se sněhem, nad 500 m sněžení. Během dne od severu pozvolné ubývání srážek a později v severovýchodní polovině území i oblačnosti. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, odpoledne ochlazování, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Čerstvý severovýchodní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ve středních polohách se může přechodně vytvářet sněhová pokrývka. Na horách do večera napadne 10 až 15 cm sněhu. Tlaková tendence: slabý, večer mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí jaro

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

17. června 2025 12:34

Dovolená snů se může změnit v noční můru

Na vlastní pěst, nebo si užít připraveného balíčku, to je dilema mnoha cestovatelů, kteří se chystají na dovolenou. Zájezd spotřebitelům přináší mnoho výhod a robustnější ochranu. Kdy se objednané služby považují za zájezd a na co si dát pozor při jeho nákupu? 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy