Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: O víkendu se oteplí, může být až 18 stupňů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

O víkendu se v Česku výrazně oteplí, denní teploty se budou pohybovat mezi 14 a 18 stupni. V sobotu se očekávají na většině území přeháňky. V pátek ráno se ještě mohou ojediněle vyskytnout přízemní mrazy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes ráno meteorologové očekávali přízemní mrazíky. "Minimální teploty se dnes ráno pohybovaly kolem plus jednoho stupně Celsia. Odpoledne teploty vystoupí na 10 až 14 stupňů. Na obloze bude během čtvrtečního dne převážně oblačno, později odpoledne a večer polojasno," uvedl dnes ČHMÚ na twitteru.

V pátek bude oblačno až zataženo, od západu bude pršet. Nejnižší noční teploty klesnou na čtyři stupně až nulu, ojediněle se mohou ještě vyskytnout přízemní mrazy. Přes den ale už teploty vystoupají na 12 až 16 stupňů.

V sobotu a neděli pak bude ještě asi o dva stupně tepleji. V sobotu se na většině území očekávají přeháňky, ojediněle bouřky. Odpoledne a večer bude od západu ubývat oblačnosti a srážek. V noci bude deset až šest stupňů, přes den 14 až 18 stupňů.

V neděli bude většinou oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi osmi a čtyřmi stupni, denní budou stejné jako v sobotu.

Teplé jarní počasí vydrží podle meteorologů ještě v pondělí. V příštím týdnu se pak ochladí a denní teploty postupně klesnou na devět až 13 stupňů.

Témata:  počasí jaro

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy