Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 16. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kolem rozsáhlé tlakové níže nad východní Evropou k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, na východě zpočátku místy až polojasno. V Čechách místy, na horách na severu a severozápadě i trvalejší sněžení nebo sněhové přeháňky, jinde jen ojediněle. Zpočátku v polohách pod 300 m i srážky smíšené. Nejnižší teploty +2 až -2 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno. Na většině území sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, přes den pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové. Na horách na severu i trvalejší sněžení. K večeru částečné ubývání srážek. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, na Moravě až 8 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severozápadě kolem 20 m/s (kolem 70 km/h) večer zeslábne. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy