Počet nakažených koronavirem v Česku vzrostl na 925, vyléčení zůstávají čtyři lidé

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku stoupl na 925. Vyléčení zůstávají čtyři lidé, testů bylo provedeno 13.704.

Koronavirus Covid-19

Vyplývá to z informací zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví ke koronaviru. Údaje jsou aktuální k dnešním 12:11h. Dosud největší denní nárůst zaznamenalo Česko ve čtvrtek, kdy přibylo 205 případů nákazy.

Nejvíce infikovaných je v Praze a Středočeském kraji, mezi nakaženými je více mužů než žen. Tři dosud vyléčení lidé jsou z Děčína, v pátek se uzdravila žena z Frýdku-Místku. Kvůli nákaze zatím v Česku nikdo nezemřel.

"Za včerejší den (pátek) jsme vyšetřili 2085 osob. Zapojujeme další laboratoře a zvládáme testovat čím dál víc lidí. Celkem jsme od začátku vyšetřili 13.704 osob," napsal na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně přijala další dva pacienta s nemocí COVID-19 ve velmi vážném stavu. Jsou napojeni na plicní ventilátor, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Už dříve přijala jednoho pacienta. Nemocnici vyčlenil stát spolu s pražskou Nemocnicí Na Homolce pro pacienty v nejtěžších stavech s nákazou koronavirem. Svatoanenská nemocnice na to má připraveno 30 lůžek s plicními ventilátory.

Aktuálně má tak nemocnice u svaté Anny v Brně na anesteziologicko resuscitační klinice tři pacienty s onemocněním COVID-19. V polovině týdne přijala devětapadesátiletého muže. Všichni jsou napojeni na plicní ventilaci a jejich stav je podle mluvčí velmi vážný.

První tři případy oznámilo Česko 1. března, od té doby stát postupně zavedl mimořádná opatření proti šíření nákazy. V zemi platí nouzový stav, výrazné omezení pohybu i běžného života, lidé mohou vycházet jen se zahalenými ústy a nosem.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky