Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí v Česku bude nadále deštivé, konec týdne přinese až 20 °C

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Počasí v Česku bude nadále deštivé, v polovině týdne by mohlo na horách znovu sněžit. Druhá polovina týdne slibuje slunečnější oblohu a vyšší teploty, v neděli vystoupají nad 20 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou dnes meteorologové zveřejnili na webu. Řeky se dál rozvodňovat nebudou.

Dnes meteorologové předpovídají zataženou oblohu a místy přeháňky, které budou četnější na horách. Spadne kolem pěti, na horách až deset milimetrů srážek na metr krychlový. Vzestupy hladin řek, které nastaly v uplynulých hodinách, se už ale neočekávají. "Toky, na kterých jsou aktuálně dosaženy povodňové stupně, budou velmi mírně kolísat s převážně klesající tendencí. Opětovné výrazné vzestupy neočekáváme," uvádí předpověď.

Teploty se do poloviny týdne budou pohybovat mezi 11 a 15 stupni Celsia. Déšť doprovodí i úterý. Ve středu a ve čtvrtek se na horách přidají přeháňky sněhové. V noci mohou při zmenšené oblačnosti teploty klesnout až k minus jednomu stupni.

Od pátku se začne obloha vyjasňovat a teploty postupně porostou. Sobota pak slibuje jasno až polojasno s teplotami kolem 17 stupňů. V neděli může být místy až 21 stupňů.

Témata:  počasí jaro

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy