Napouštíte bazén? Využijte vodu z přistavené cisterny, doporučují vodárny

Při napouštění bazénu z veřejné vodovodní sítě hrozí pokles tlaku v síti, který se může projevit i u jiných odběratelů. Voda z vlastní studny může zase obsahovat nežádoucí látky či těžké kovy. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) proto nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, služba je zpoplatněná. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Pokud lidé i přes doporučení budou napouštět bazén přes vodovodní přípojku, měli by nechat téct vodu pomalu a nejlépe v noci, kdy je malý odběr.

Ilustrační fotografie
reklama

"Veřejná vodovodní síť není primárně určená pro napouštění bazénů. Kvůli vysoké rychlosti proudění vody v potrubí může dojít k uvolnění sedimentů a tím k zakalení vody. Rovněž hrozí pokles tlaku v síti, který se může projevit i u jiných odběratelů," uvedl mluvčí. Další nebezpečí podle něj hrozí při napouštění bazénu z vlastní studny v podobě obsahu nežádoucích látek či těžkých kovů ve vodě. "Proto doporučujeme napouštět bazény vodou z cisteren a předejít tak různým problémům," dodal.

Službu zajišťuje společnost PVK Česká voda - Czech Water. Ceny za autocisternu o objemu devět metrů krychlových se pohybují od 1750 do 3650 korun bez DPH podle toho, jak daleko musí cisterna jet. Podrobný ceník je na webových stránkách PVK.

Témata: voda | bazén | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky