Na příjezdech do Prahy se kvůli sněhu tvoří kolony, autobusy mají zpoždění

Na všech příjezdech do Prahy se kvůli sněžení od rána tvoří dlouhé kolony. Řidiči se na dálnicích zdrží desítky minut. Nehody hlášeny nejsou, řekl dnes ráno po 08:00 ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Sněžení podle webu dopravního podniku komplikuje také provoz autobusů. Desítky spojů od rána nabírají zpoždění, některé jezdí odklonem. Zpoždění jsou i na několika tramvajových linkách. Silnice v Praze jsou jinak s opatrností sjízdné. Vozovky jsou většinou mokré, na křížení D1 a pražského okruhu leží sněhová břečka

Ilustrační fotografie
reklama

Řidiči mají problémy 15 až 20 kilometrů před Prahou a to na dálnici od Brna, Plzně, z Hradce Králové a Ústí nad Labem. Kolony na dálnicích před metropolí jsou podle Rýdla důsledkem ranní dopravní špičky a také toho, že řidiči snížili rychlost a jezdí opatrně. Fronty aut většinou pomalu popojíždí. "Upozorňuji řidiče, že do míst, kde by se provoz úplně zastavil, se nedostanou sypače, a sjízdnost by se výrazně zhoršila," řekl mluvčí.

Dopravní podnik k 09:00 řeší potíže u zhruba 80 autobusových linek a u čtyř tramvajových linek. Důvodem je zhoršená sjízdnost a také silný automobilový provoz, uvedl na webu.

Posypové vozy jezdí od nočních hodin. TSK vyslala do ulic první sypače krátce po půlnoci. V současnosti jich je na silnicích 73, dalších 50 menších strojů uklízí vedlejší komunikace a chodníky, řekla dnes ráno mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. ŘSD má na dálnicích před Prahou 12 posypových vozů.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky