ČOI nařídila stažení nebezpečné varné konvice z trhu, hrozí úraz proudem

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nebezpečnou varnou konvicí o objemu 1,8 litru. Při náhodném sepnutí prázdné konvice se může plastový kryt i podstavec roztavit a hrozí zásah elektrickým proudem, který může způsobit úraz i smrt. Jde o varnou konvici Activer typ 14018051/A16211, inspektoři nařídili stažení výrobku z trhu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

ČOI nařídila stažení nebezpečné varné konvice z trhu
reklama

"Při používání může dojít vlivem náhodného sepnutí prázdné konvice při nefunkčnosti tepelné ochrany k roztavení plastového krytu spodní části konvice i jejího podstavce. Tím dojde k zpřístupnění živých částí výrobku, na kterých je nebezpečné napětí 230 V. Pokud se uživatel těchto částí náhodně dotkne, může dojít k vážnému úrazu až smrti uživatele zásahem elektrického proudu," uvedla inspekce.

Černostříbrná konvice původem z České republiky je podle inspektorů k dostání v papírovém obalu, na němž je mimo jiné uvedeno: Activer type 14018051/A16211, www.vetroplus.cz, EAN 8591022449233.

Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

Témata: ČOI | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky