Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko decimuje záhadně extrémní počasí, varují meteorologové. Co se děje?

Česko svírá nenormální počasí
Česko svírá nenormální počasí
Foto: Depositphotos

Ačkoli podzim už oficiálně začal, počasí stále připomíná léto. Českem prochází nejdelší vlna veder letošního roku, což potvrzují i meteorologové, kteří přiznávají, že aktuální teploty jsou běžné spíše pro vrchol léta.

Meteorologové přiznávají, že současné teploty počasí na začátku září připomínají spíše léto než podzim. „Aktuální nadprůměrné teploty odpovídají běžným teplotám uprostřed léta, a to kvůli nadprůměrně teplé vzduchové hmotě, která se nad naším územím drží už více než týden,“ vysvětlil Český hydrometeorologický ústav.

Vedra už brzy poleví. Zatímco v neděli 8. září se teploty vyšplhají až na 32 stupňů Celsia, příští týden už nad tropickou hranici 30 stupňů zřejmě nevystoupí.

V pondělí očekávejte zataženou až oblačnou oblohu s deštěm nebo přeháňkami na většině území, místy se mohou objevit i bouřky. Noční teploty budou klesat na 20 až 16 °C, zatímco přes den se ochladí na 20 až 25 °C. Vítr bude mírný až čerstvý jihovýchodní, s nárazy až 15 m/s na Moravě, v Čechách se vítr postupně změní na západní.

Do konce týdne očekávejte převážně oblačné počasí s občasnými přeháňkami a deštěm. V úterý budou noční teploty mezi 16 a 12 °C, denní mezi 19 a 23 °C, s mírným západním větrem. Ve středu až pátek zůstane počasí oblačné, místy s přeháňkami a ojedinělými bouřkami. Noční teploty se budou pohybovat kolem 16 až 12 °C, v pátek klesnou na 11 až 7 °C. Denní teploty se udrží mezi 19 a 24 °C, ale v pátek klesnou na 14 až 19 °C.

Témata:  počasí léto podzim

Související

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 11:51

14. ledna 2026 11:40

Byt za miliony, ve kterém se sotva otočíte. Nový trend pražského bydlení

Nové byty v Praze se dlouhodobě zmenšují a developerský trh se stále více orientuje na investiční jednotky. Podle realitního makléře Jakuba Kalába se v praxi objevují i novostavby s jednotkami o velikosti pouhých 16 metrů čtverečních s cenovkou v řádu několika milionů korun. Také data Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) poukazují na nový trend – průměrná velikost bytů v nabídce klesá, zatímco ceny dále rostou.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy