Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

České dráhy omezí provoz vlaků

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: České dráhy

České dráhy v souvislosti s opatřeními kvůli zhoršené epidemické situaci upraví provoz dálkových vlaků mimo dopravní špičku.

Od 19. října omezí například provoz na linkách z Prahy do Hradce Králové, Brna, Českých Budějovic a Děčína, uvedly České dráhy na twitteru. "Na základě aktuálních vládních opatření v souvislosti s epidemickou situací upravíme nabídku dálkových vlaků mimo dopravní špičku a v okrajových časech," uvedly ČD. Omezení se dotkne také spojů v úsecích Kolín - Ústí nad Labem, České Budějovice - Jihlava - Brno a Ostrava - Čadca. Dopravce ale ujišťuje, že i přes tato omezení bude nadále na všech linkách zajištěna dostatečná nabídka vlaků. Cestující najdou veškeré informace na webu a v aplikaci Můj vlak.

V zemi kvůli zhoršující se epidemické situace platí od 5. října nouzový stav, vláda zavedla řadu omezení. Od středy platí zpřísněná protiepidemická opatření. Všechny školy od základních po vysoké přešly na distanční výuku, uzavřené jsou restaurace, bary a kluby. Shromažďovat se lidé mohou maximálně po šesti. Většina opatření platí do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu.

Provoz na železnici byl omezen i na jaře při první vlně epidemie. České dráhy tak v letošním prvním pololetí hospodařily se ztrátou 1,98 miliardy korun. Podle vedení je ztráta výsledkem právě jarní koronavirové krize a s ní spojeným omezením provozu. Vlaky dopravce v pololetí cestovalo 59,8 milionu cestujících, meziročně o třetinu méně. V předchozích několika letech společnost hospodařila se ziskem, loni s 1,3 miliardy korun.

Témata:  české dráhy Koronavirus COVID-19

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy