Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babí léto zahřeje i v neděli. Předpověď počasí na 13. října

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit velmi teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, od severozápadu místy až oblačno. Během noci na Moravě a Českomoravské vrchovině místy, jinde jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Nejnižší teploty 13 až 9 °C, při uklidnění větru a malé oblačnosti kolem 7 °C. Slabý proměnlivý do 4 m/s, na severovýchodě mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, zpočátku místy až oblačno. Ráno a dopoledne na Moravě a Českomoravské vrchovině místy, jinde jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C, v místech s déletrvající nízkou oblačností kolem 18 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, na Šumavě až 20 °C. Zpočátku většinou slabý, během dne mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré, zejména ráno místy mírně nepříznivé

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

9. července 2024 11:05

8. července 2024 10:28

České stavebnictví se propadá. Ničí ho přílišná byrokracie

„Stavět v České republice je drahé, zdlouhavé a administrativně náročné. To může odrazovat velké zahraniční investory i české domácnosti, aby se pouštěli do nových projektů. Navíc stavebnictví nadále zatěžují stále relativně vysoké úrokové sazby a nedostatek pracovních sil,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy