Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babí léto zahřeje i v neděli. Předpověď počasí na 13. října

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit velmi teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, od severozápadu místy až oblačno. Během noci na Moravě a Českomoravské vrchovině místy, jinde jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Nejnižší teploty 13 až 9 °C, při uklidnění větru a malé oblačnosti kolem 7 °C. Slabý proměnlivý do 4 m/s, na severovýchodě mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, zpočátku místy až oblačno. Ráno a dopoledne na Moravě a Českomoravské vrchovině místy, jinde jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C, v místech s déletrvající nízkou oblačností kolem 18 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, na Šumavě až 20 °C. Zpočátku většinou slabý, během dne mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré, zejména ráno místy mírně nepříznivé

Témata:  počasí podzim

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

21. dubna 2026 12:47

Nepříjemné překvapení před odjezdem: zájezd může zdražit

Zaplacená záloha ani doplacený celý zájezd samy o sobě neznamenají, že cestovní kancelář nemůže sáhnout klientovi hlouběji do kapsy. Zvýšení ceny už sjednaného zájezdu připouští občanský zákoník jen ve výjimečných případech. Musí pro něj existovat zákonný důvod, musí být předem sjednáno ve smlouvě a pořadatel musí zákazníkovi srozumitelně vysvětlit, proč zdražuje a jak novou částku vypočetl.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy